Plastelinki to gotowe czyściki do twarzy-  usuwają tłuszcz i brud,  łagodzą stany zapalne, usuwają martwy naskórek, ale przy tym  nie przesuszają zbytnio skóry. Są proste w użyciu: kawałek plastelinki wielkości grochu kładziemy na dłoni, dodajemy odrobinę wody, rozcieramy w dłoniach , a uzyskaną "paćkę" rozprowadzamy dłońmi na twarzy  z pominięciem oczu, chwilę masujemy,  po czym zmywamy ciepłą wodą, nie pozostawiamy ich na twarzy na  dłużej. Skóra po takim zabiegu jest czysta, miękka i zregenerowana.

Glinki kosmetyczne- zawierają wszystkie makro i mikroelementy: krzem, wapń, magnez, potas, fosfor, cynk, miedź, selen i inne, mają bardzo dobre właściwości adsorpcyjne, oczyszczające i antyseptyczne. Wygładzają i ujędrniają skórę oraz usuwają martwy naskórek.

 

Glinki kosmetyczne zawierają wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy w łatwo przyswajalnej formie: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen i inne. Dodatkowo mają niezwykłe właściwości absorpcyjne, oczyszczające i antyseptyczne. Wygładzają i ujędrniają skórę, usuwają martwe komórki naskórka, a także mają działanie mineralizujące.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/glinka-kosmetyczna-rodzaje-wlasciwosci-zastosowanie-glinki-kosmetyczne_37008.html

 

 

Glinka kosmetyczna (inaczej kaolin) należy do minerałów ilastych, czyli uwodnionych glinokrzemianów, a jej działanie polega przede wszystkim na absorpcji zanieczyszczeń takich jak nadmiar sebum czy produkty metabolizmu skóry. Wynika to z faktu, że ma ładunek ujemny, który przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, obecne w substancjach toksycznych. Glinki kosmetyczne zawierają wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy w łatwo przyswajalnej formie: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen i inne. Dodatkowo mają niezwykłe właściwości absorpcyjne, oczyszczające i antyseptyczne. Wygładzają i ujędrniają skórę, usuwają martwe komórki naskórka, a także mają działanie mineralizujące.

Glinka kosmetyczna - jaką wybrać?

Podczas zakupu glinki kosmetycznej powinniśmy zwracać uwagę na zawartość substancji aktywnej. Najlepsze glinki medyczne i kosmetyczne mają ją na poziomie 95-98%. Drugimhttp://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/glinka-kosmetyczna-rodzaje-wlasciwosci-zastosowanie-glinki-kosmetyczne_37008.html

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl