MYDŁA

Robiąc mydło, za każdym razem uczestniczymy w prawdziwym misterium: ze zwykłych składników, często tych samych, których używamy w kuchni, tworzymy wyjątkowe, niepowtarzalne, prawdziwe mydła! To my wymyślamy, jaki będą miały kolor, zapach, kształt i przeznaczenie. Nie oszczędzamy na składnikach, staramy się, aby były jak najlepszej jakości, dokładnie je odważamy, liczymy, dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Nasze mydła zawierają mnóstwo naturalnej gliceryny (nie usuwamy jej, jak ma to miejsce w mydłach przemysłowych), są łagodne, nawilżające, nie powodują alergii, ani pierzchnięcia skóry. Nie robimy mydła z gotowych baz mydlanych (a takie znajdziesz w bardzo wielu mydlarniach), robimy je od początku do końca ręcznie, w małych partiach, z olejów i tłuszczów roślinnych najwyższej jakości i dlatego jego wyjątkową jakość poczujesz już przy pierwszym myciu-jesteśmy pewni, że nie zechcesz używać innego!

Kostki mydła pakujemy starannie w folię oraz papierową opaskę, na której umieszczamy szczegółowe informacje na temat składu, numeru partii oraz terminu przydatności. Każda kostka waży minimum 100g (z reguły więcej!); kostki nie są idealnie równe, w zależności od tego, z jakiej części mydlanego bloku pochodzą, no i co ważniejsze-są krojone ręcznie!

Nasze mydła nie zawierają sztucznych barwników, sztucznych zapachów, konserwantów, spieniaczy czy utwardzaczy-odkładaj je zawsze do ażurowego pojemnika (mydelniczki), aby nie pływały w wodzie (wtedy rozmiękają) -będą dłużej cieszyć twe oczy i skórę!

Nasze mydła, po wytworzeniu wymagają odpowiedniego okresu (minimum 3 tygodnie) leżakowania (jak dobre wino!). Nabierają wtedy charakteru, łagodności i odpowiedniej twardości - dopiero wtedy są gotowe do sprzedaży.

Literatura fachowa podaje bardzo różne okresy przydatności dla ręcznie robionych mydeł, od 1 roku do 3 lat. My przyjęliśmy najkrótszy wariant, czyli 1 rok, chociaż nasze mydła przechowywane w odpowiednich warunkach (ciemno i chłodno), po trzech latach, jak najbardziej nadają się do użytku, nie psują się i nie zmieniają swoich właściwości, no może poza zapachem-w większości przypadków po 3 latach olejki się utleniają i mydło pachnie bardzo słabo lub wcale.

Możesz oczywiście kupić w wielu sklepach bardziej wymyślne i fantazyjne mydła , ale uwierz nam, nie dorównują one jakością i prostotą mydłom tradycyjnym.

Spróbuj i poczuj różnicę!


Sklep internetowy Shoper.pl